Automobily na Legendách

Každý má svou legendu. Každá doba má své legendy. Slavnost LEGENDY oslavuje všechny druhy automobilů a motocyklů. Milujeme design, techniku a svobodu, kterou nám přináší vlastnictví těchto strojů.

Lotus Emira

Emira je zcela nový prémiový sportovní vůz, který dokonale ztělesňuje probíhající transformaci značky Lotus. Vyznačuje se všemi charakteristickými znaky, které automobilový svět od Lotusu očekával - pozoruhodný design, vzrušující dynamický výkon a ovladatelnost ve své třídě, vynikající aerodynamika a bezkonkurenční zážitek "For The Drivers".

Novinkou modelu Lotus EMIRA je přeplňovaný čtyřválcový 2,0 litr "i4" od divize AMG Mercedes-Benz.

AMG spolupracuje se společností Lotus poprvé, vstoupila do programu Emira jako technický partner a při svém debutu v Lotus došlo k několika zásadním změnám v nastavení motoru. Motor pro pohon zadními nápravy byl upraven novým systémem sání vzduchu a novým výfukem pro účely vozu Emira.

Druhou pohonnou jednotkou je známý 3,5 litr Toyota V6 kompresor, který byl oblíbený u řidičů Exige a Evory. Vozy budou k dispozici s manuální, automatickou a dvouspojkovou převodovkou (DCT).

V rámci řady Emira bude výkon mezi 360 a 400 hp, se zrychlením 0-100 km/h za méně než 4,5 sekundy a maximální rychlostí až 290 km/h. Maximální točivý moment bude 430 Nm a emise CO2 začnou pod 180 g/km.

Laskavě zapůjčuje pan Václav Havrlant.

Výstavní premiéra v ČR.

Videa
5Rqj6rfbMIY0