Osobnosti na Legendách

Každá doba má své legendy i v podobě známých a zajímavých lidí - osobností. Legendy každý rok zvou k účasti řadu zajímavých osobností, se kterými se setkáte na podiu, autogramiádě nebo u jejich exponátu. Potkáte řadu závodníků, umělců, sběratelů, odborníků.

Erik Cais

Pilot rally vozu | Sportovec
Kdy se potkáme na slavnosti
V sobotu celý den - expozice MILWAUKEE.

Erik Cais (*5. srpna 1999) je český rallyový závodník. Jeho otcem je bývalý jezdec Miroslav Cais. Erik Cais je současný jezdec týmu Yacco ACCR Team spadajícího pod Autoklub ČR, jeho navigátorem je Petr Těšínský.

V závěru roku 2022 fryštácký pilot představil ambiciózní program pro sezonu 2023, který čítá sedm startů ve WRC2 a pět ve FIA ERC se zbrusu novou Škodou Fabia RS Rally2 (karoserie #7 - první dodaný klientský vůz). V roce 2023 vsadil na spolujezdecké trio Petr Těšínský, Daniel Trunkát a Igor Bacigál, tedy spolujezdce, se kterými již v uplynulé době startoval. V mistrovství světa, chcete-li WRC2 bude po bok Caise usedat Petr Těšínský (vyjma Rally Acropolis a Central European Rally, kde pojede Daniel Trunkát) v mistrovství Evropy (ERC) pak Igor Bacigál. Mimo rozsáhlý program se pak Cais stal oficiálním Red Bull Athlete - prvním českým motoristickým sportovcem na čtyřech kolech, reprezentující ikonickou značku Red Bull.

Americké nářadí a vybavení MILWAUKEE je partnerem nadějného pilota.

RedBull - představení Erika

ŠKODA FABIA RS Rally2 - video ŠKODA Motorsport

WEB - ERIC CAIS

Videa
cL9HdPB-fqs0

p41oypt-nf00

XTJ2EgX38Q00

wHmIIj8Wc1k0