Aston Martin DB7 Vantage Prototype (1997)

Díváte se na jeden ze sedmi prototypů modelu DB7 Vantage, což je historicky první model Aston Martinu s motorem V12, který se začal vyrábět v druhé polovině devadesátých let. U této koncepce zůstal Aston Martin věrný dodnes a díky ní stále přežívá na vrcholu.

Tento prototyp s označením DP005 jako jediný nikdy nebyl testován, nikdy nebyl rozebrán a ani s ním nebyl dělán crash test jako s ostatními. Tento experimentální vůz byl zachráněn zakladatelem Aston Engineering od kterého jej získal v roce 2012 Filip Turek. Prototyp má speciální výkonnostní parametry a tvar zádě, byl v něm poprvé použit nový interiér a má experimentální sedadlo řidiče z různých materiálů. 6.0l V12 dosahuje výkonu přibližně 430 koní, rychlost je kolem 300 km/h a má lepší parametry zrychlení než sériový vůz. Je osazen šestistupňovou manuální převodovkou.
Vůz nemá klasický VIN, ale prototypové označení továrny, má na továrních značkách najeto pouze 14 000 mil. Třetinu z toho najezdil jeho stávající majitel. Vůz je ve zcela autentickém stavu, má zcela původní lak v odstínu Aston Martin Racing Green a je nejstarším dochovaným Aston Martinem s motorem V12 na světě.

Vůz vystavuje v Pavilonu Anglické noblesy sběratel klasických vozů Filip Turek.

Fotogalerie