Časté dotazy

Na co se nejčastěji ptáte a chcete znát odpovědi.

Je rozdíl v programu v sobotu a neděli?

Sobota má více hostů - Osobností na Garáž.cz podiu a na PRIM Grand Prix LEGENDY je v sobotu komentovaná přehlídka vozů. Neděle je primárně určena rodinám a je více rodinného programu. Na podiích a PRIM Grand Prix je kvalitní program i v neděli.
Hlavní exponáty ve venkovních a vnitřních expozicích jsou v sobotu a neděli stejné. Prostudujte si PROGRAM - sekce DOWNLOAD ve spodu webu a odtud si uložte do mobilu MAPU a PROGRAM pro své užití.
Obecně platí, že neděle je klidnější den (za poslední 2 ročníky).

U hlavních Pavilonů se budou tvořit fronty - je to z důvodu kvality prohlídky a bezpečnosti exponátů. V Pavilonech bude jen omezené množství návštěvníků. Není třeba se vztekat, jinak to nejde organizovat.
Pavilony jsou otevřeny v sobotu do 20 hodin. (Takto se čeká na všech světových výstavách a i v DisneyLandu) Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Kde mám parkovat svůj vůz, když jedu na slavnost?

Ideální je zaparkovat na Letné (naproti Spartě stadionu). Zde jsou obrovská městská parkoviště a dojít skrz Stromovku na Výstaviště Praha. Je to pěkná procházka na 10-15 minut. Kolem Výstaviště Praha jsou velké stavby a okolí je uzavřeno a jde o slepou oblast, kterou neprojedete a nemáte kde zaparkovat. Vyhnete se stresu v kolonách. Děkujeme za pochopení. Za tuto situaci nemůžeme, jde o stavbu železničního koridoru.

Co znamená DRESS CODE?

Se slavností se pojí doporučený (to znamená, že není přikázaný) dress code. Je to stejné, jako když jdete do divadla nebo na operu. Dámy a pánové mohou zvolit patřičný oděv pro tuto výjimečnou slavnost. Dress code je stanovený s označením: SMART CASUAL / Zahradní slavnost - to znamená: Dámy: sukně, šaty, kostýmky, kalhoty / Pánové: trička s límečkem, košile, kalhoty, letní saka, letní obleky - zjednodušeně se dá říci: „jako na golf, jako na jachtu“.
Samozřejmě jsou vítány motorsport týmové a fanouškovské trička, mikiny, bundy oblíbených závodních stájí a značek.

Sportovní outdoorové oblečení a rozervané výstřelky módy na slavnost nepatří. Jsme slavnost, tak přijďte slavnostně.

Otevírací doba slavnosti?

31.5.2024 12:00 - 20:00 | 1.6. (9:00 - 20:00) a 2.6. 2024 (9:00 - 17:00) Výstaviště Praha Holešovice

Pátek 31.5.24 je otevřeno pouze pro zvané hosty a návštěvníky, kteří si zakoupí speciální páteční limitovanou vstupenku - pouze on-line. V sobotu a neděli je kasa i na místě slavnosti u vchodu.

Sobota 9.00 - 20.00 (pokladny uzavřeny v 18.00)
Neděle 9.00 - 17.00 (pokladny uzavřeny v 15.00)

Vstup spodní branou ze Stromovky. (Jiný vstup není možný.)
Využijte celou otevírací dobu slavnosti. Rozsah a program je na celý den.

Mohu přijít s kočárkem a dětmi do 6 let?

Nedoporučujeme - povaha akce je pro děti od 6 let. 
Nezakazujeme, ale nedoporučujeme. Děkujeme za pochopení.
Rodiče dbají na to, že jejich děti nešahají na vystavené exponáty.
Prosíme, respektujte cizí majetek.

Jakými spoji se na akci dostanu?

Metro "C" - zastávky Vltavská nebo Nádraží Holešovice.
Tramvajové linky 6, 12, 17 - stanice U Výstaviště.
Vlakem na zastávku Praha - Holešovice.
Autobusem na zastávku Nádraží Holešovice.

Mohou na akci LEGENDY psi nebo domácí mazlíčci?

Ne. Přísný zákaz vstupu a pronášení jakéhokoliv psa, kočky, apod. Je to pro bezpečnost mazlíčků i exponátů.

Může se během akce jezdit po areálu na koloběžce, na bruslích, na kole, na skejtu, na segwayi nebo na jiném podobném prostředku?

Ne. Přísný zákaz jakéhokoliv dopravního prostředku. Slavnost nemá úschovnu, tudíž nelze cokoliv uschovat. Na vstupní bránu a plot nelze zamykat kola, koloběžky, apod.

Mohu si vzít s sebou alkohol?

NE, na slavnosti si můžete dát sklenku piva nebo vína. Máme mnoho stánků se zajímavým sortimentem. Podnapilí, vulgární a unavení návštěvníci z důvodu přemíry konzumace alkoholu budou pořadatelskou službou vyvedeni za brány slavnosti LEGENDY. Nepřejeme si žádné alkoholem posilněné návštěvníky v areálu slavnosti. Děkujeme za pochopení. Jsme kulturní akce. Nejme párty nebo hudební festival.

Mohu zaparkovat vůz v areálu Výstaviště Holešovice?

NE, areál je po dobu akce uzavřen. Veškeré parkovací kapacity jsou určeny pouze pro interní potřeby slavnosti.

Je nějaké vyhrazené parkoviště pro návštěvníky akce?

K dispozici jsou parkoviště před Sportovní halou. V blízkosti jsou další placená parkoviště (Železničářů, Za Papírnou, Veletržní, Bubenská). 
Velké parkoviště je na LETNÉ (15 minut chůze). 
Kapacita parkovišť je omezená, proto doporučujeme dopravu MHD.
POZOR! Probíhá výstavba železničního koridoru a oblast je neprůjezdná a slepá! Doporučujeme parkovat na LETNÉ na městských parkovištích - proti fotbalovému stadionu SPARTA.

Platí děti vstupné?

Ano, děti od 6 do 15 let a studenti od 15 let platí vstupné.
Děti a mládež do 15 let v doprovodu dospělého. 
Děti 6 - 15 let = 100Kč s DPH
Mládež/Studenti 15+ = 350Kč s DPH (studentský průkaz nebo občanka pro kontrolu s sebou) 

Seniorské vstupné?

Ano, senioři ve věku nad 65 let mají možnost zakoupit zlevněnou vstupenku za 350Kč.

Má osoba ZTP, případně ZTP/P vstup zdarma?

Ne, ZTP, případně ZTP/P si mohou zakoupit vstupenku zlevněnou. Každá tato osoba se musí prokázat průkazem ZTP nebo ZTP/P na vyžádání při nákupu vstupenky.
(Pozor! Slavnost není plně bezbariérová. Bezbariérové jsou pavilony a toalety v Křižíkových pavilonech).

Jak mohu platit na slavnosti?

U vstupu jsou pokladny pro prodej vstupenek - platba možná v hotovosti i platební kartou nebo telefonem.
Uvnitř areálu Výstaviště Praha není bankomat.
Občerstvení přijímá primárně hotovost. Jistě budou i stánky vybavené pro bezhotovostní platby - dle jednotlivého prodejce.
Prodejci triček, modelů, kosmetiky apod. mají většinou platební terminály.

Prodej upomínkových věcí LEGENDY bude na 2 místech a nakupovat bude možné bezhotovostně nebo v hotovosti.

Je možné během slavnosti opustit areál Výstaviště Praha - slavnosti LEGENDY?

Ne, není to běžné. Areál má pro návštěvníka vše potřebné.

V naléhavých případech (léky, zapomenutá peněženka v autě, apod.) je možné požádat ostrahu o navrácenku.
Je třeba však se vracet skrz stejného pracovníka ochranky - toto je možné pouze u hlavního vstupu - v pravo označeno "VÝCHOD".

Čeká se na slavnosti?

U vstupu do slavnosti při kontrolování vstupenek může dojít k čekání. Dále se může čekat při vstupu do jednotlivých expozic. Pořadatelská služba a bezpečnostní služba reguluje množství návštěvníků u exponátů z důvodu zajištění komfortu návštěvy a bezpečnosti návštěvníků a exponátů. Prosíme, dodržujte pokynů pořadatelů. Služba umožňuje přednostní vstup invalidům, vozíčkářům, apod. dle uvážení - toto není možné si vynucovat. Doporučujeme si prohlídku slavnosti rozložit do celého dne. Bohatý program a přes 1 000 exponátů v celém areálu slavnosti LEGENDY - Výstaviště Praha je velkým zážitkem pro celý den, pro celou rodinu.

Co si sebou mohu vzít? Úschovna?

Slavnost LEGENDY je velmi přívětivá ke svým návštěvníkům. Můžete si sebou vzít deštníky = slunečníky, deky, jídlo a pití pro děti, nealkoholické pití. V areálu slavnosti je dostatek stánků s občerstvením s rozmanitým sortimentem, ceny odrážejí současný stav a jsou na běžné "festivalové" úrovni. Slavnost neprovozuje úschovnu. Do některých částí slavnosti může pořadatelská služba omezit vstup s těmito věcmi (např. deštníky, apod.)

Mohu fotit velkým fotoaparátem?

ANO můžete, slavnost neúčtuje zvláštní poplatek za fotografování profi technikou. Prosíme majitele této techniky, aby byli maximálně opatrní při manipulaci s touto větší a těžší technikou. Pořadatelská služba má právo omezit nebo zakázat užití této techniky dle místa a povahy situace.

Kde jsou v areálu WC?

Areál Výstaviště Praha disponuje velkokapacitními WC v každém PAVILONU. Dvě kontejnerové WC jsou umístěny v parku výstaviště (1 - nedaleko vstupu - naproti Maroldova panoramatu, 2 - ve spodním parku u dětského hřiště). Každý pavilon má velkokapacitní WC, WC pro invalidy. Po celou dobu slavnosti je udržován pořádek a servis úklidovým servisem Výstaviště Praha. Další WC point budujeme u hlavního cateringu uprostřed slavnosti.

Koupí vstupenky a vstupem do areálu slavnosti LEGENDY jsem souhlasil s?

Každý návštěvník vstupem do areálu slavnosti LEGENDY souhlasí s využitím předaných informací (Jméno, tel. číslo, mail, apod.) pro potřeby informování a oslovení pomocí mailingu nebo SMS či jiných zpráv. Tento souhlas je poskytnut na 10 let od zakoupení vstupenky, čemuž se rozumí od předání kontaktních informací.
Dále návštěvník souhlasí s pořizováním foto a video materiálu a jejich zveřejňování pro účely reportáže nebo marketingových aktivit slavnosti LEGENDY. Tento souhlas návštěvník dává na dobu neurčitou a bez nároku na honorář.
Návštěvník také souhlasí a potvrzuje, že bude dodržovat pořádek, respektovat pokyny pořadatele a dbát na korektní chování.
Návštěvník souhlasí, že nemá právo na výměnu nebo vrácení vstupenky z důvodu vyšší moci nebo nepřízně počasí.
Návštěvník akceptuje, že u některých pavilonů, zón, atrakcí mohou vznikat fronty a musí vyčkat.

Za jakých okolností může být slavnost uzavřena / vyklizena ?

Návštěvník akceptuje, že slavnost může být uzavřena a může být vyklizena z několika důvodů: 1. příliš mnoho návštěvníků v daný moment - hrozí obecné ohrožení 2. Nepřízeň počasí a vyšší moc 3. Bezpečnostní situace (Požár, apod.) - V těchto případech musí návštěvníci opustit areál a bude rozhodnuto zda mají či nemají nárok na převod vstupenky do dalšího dne nebo ročníku. Záleží na podstatě situace, hodiny provozu/situace a rozsahu vyšší moci. Pokud návštěvník nevstoupil do slavnosti a z výše uvedených důvodů bude slavnost uzavřena bude mu sděleno, kdy bude slavnost opět otevřena a za jakých podmínek. Protože se jedná o vyšší moc a externí vlivy nezapříčiněné pořadatelem, nelze vymáhat vrácení vstupného.

V případě potřeby se obratem s dotazem na INFO@LEGENDY.cz.