Automobily na Legendách

Každý má svou legendu. Každá doba má své legendy. Slavnost LEGENDY oslavuje všechny druhy automobilů a motocyklů. Milujeme design, techniku a svobodu, kterou nám přináší vlastnictví těchto strojů.

Ferrari

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1).

Firmu založil bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari, je součástí koncernu Fiat. Sídlí v italském městě Maranello.

V roce 2022 činila produkce přes 12 000 vozů.

 

Pojmenování modelů Ferrari se v průběhu času měnilo. Zpočátku trojmístné číslo značilo objem jednoho válce motoru (např. modely 250, 365 nebo nejnověji 456). Tento způsob označování se u dvanáctiválcových modelů udržel až do devadesátých let. Od šedesátých let se také začíná používat trojmístné označení složené z objemu motoru a počtu válců – jako první Dino Ferrari 206 (tedy objem dva litry, šest válců), později např. 512 BB (pět litrů, dvanáct válců). Dnes je tímto způsobem pojmenován model 612. Ostatní moderní Ferrari mají v číselném označení zaznamenán pouze objem motoru.

Oficiálním prodejcem pro Českou republiku je FERRARI Scuderia Praha.

Na slavnosti LEGENDY navštívíte Pavilon Ferrari, který je prezentací oficiálního českého prodejce. Nabídne vám historické i současné vozy této legendární značky.

FERRARI tvoří trh s investičními auty a je ukazatelem vývoje. Vozy Ferrari jsou na předních pozicích mezi nejdražšími vozy světa. Přečtěte si přehled nejdražších vozů na portále Garáž.cz.

Redakční test Ferrari Roma 2022 čtěte zde.

Videa
KKplzD9-CAc0

l2IKR7JvFpQ0

fHDFXH47__I0

OEO1huPvSzU0