Pro děti slavnost připravila krásnou "bojovku" - procházku po slavnosti po nejzajímavějších exponátech.

Děti sbírají razítka na jednotlivých místech a po splnění všech návštěv si dojdou pro svou výhru do INFO stánku slavnosti LEGENDY u vstupní brány.

Těšte se na krásné dárečky a zajímavou cestu slavností.

Budete navštěvovat místa, hledat odpovědi, setkávat se s různou technikou.

Soutěž je určena pro děti od 6 let, speciální soutěž máme pro studenty od 14 let.

Partnerem soutěže je ŠKODA AUto a čerpací stanice SHELL.

Soutěže přispívají k poznání, lásce k technice a designu.

P.S. Prosíme rodiče, děti, studenty, aby respektovali a ctili cizí majetek. Koupí vstupenky NEVZNIKÁ nárok na ošahávání, kreslení po autech, nebo zkoušení vystavených exponátů. Jste v galerii pod širým nebem a v několika pavilonech. Když se nebudete řádně chovat, tak soukromí majitelé své exponáty = automobily/motocykly nepřivezou a nebudete mít co obdivovat. Děkujeme za pochopení.

Závodní vozy a piloti patří ke slavnosti LEGENDY. Každý rok se účastní mnoho velkých osobností. Návštěvníci se již potkali s Tomášem Engem, Láďou Křečkem, Martinem Macíkem, Honzou Černým, Dominikem Stříteským, Odrou Klymčiwem, Vojtou Štajfem, Petrem Žáčkem a přijeli i zahraniční hvězdy: John Haugland, Stig Blomqvist, Juho Hänninen a další.

Budete obdivovat desítky závodních vozů, potkáte se a vyfotíte se řadou hvězd okruhů a rally.

Martin Macík - hvězda kamiónů na Dakaru

Ondřej Klymčiw - ŠKODA 130LR - Dakar účastník

Buggyra tým - dakarské a okruhové speciály

Petr Žáček - AUDI Quattro S1

Tomáš Ouředníček - účastník mnoha offroad závodů a Dakaru

a mnoho dalších, které zveřejníme později - sledujte sekci OSOBNOSTI

Skvělý člověk, nadšený petrolhead, majitel několika veteránů a sportovních vozů, lektor bezpečné a sportovní jízdy, trenér sportovní jízdy na okruhu, novinář píšící pro Garáž.cz.

Přední pražský prodejce zajímavých vozů.

V nabídce má od youngtimerů až po nejvyšší modely značky Lamborghini, Porsche, Ferrari, Mercedes-Benz, BMW, AUDI a mnoho dalších značek. Vozy nabízí nové i zánovní.

Nabídka je rozsáhlá a jistě si vyberete z více jak 150 vozů.

Součástí je servis, úpravy vozidel a i prodej a servis vozidel TESLA.

Na slavnosti LEGENDY společnost Advantage Mars vystavuje řadu let. Každý rok představuje unikátní exkluzivní sportovní vozy ze své nabídky a svých zákazníků.

www.ADVANTAGECARS.cz

Novinka pro rok 2023 - venkovní prezentace

Na základě vašich požadavků připravujeme velkou venkovní zónu s karavany, obytnými vozy a vybavením pro kempink a turistiku.

Oslovili jsme přes 100 společností, které se zabývají touto krásnou činností a věříme, že vám přinesou krásné prezentace.

Tuto zónu naleznete v zadní části spodního parku Výstaviště Praha.

Můžete se těšit na:

  • obytné vozy
  • karavany
  • vestavby
  • vybavení pro kemping
  • vybavení pro turistiku

Zakladatel slavnosti Lubor Kos patří mezi přední české promotéry.

Byl zakladatelem populárního festivalu extrémních sportů JOYRIDE, který zpopularizoval mnoho disciplín. Dále byl deset let vedoucím představitelem českého wakeboardingu a zasloužil se o jeho rozkvět. Od roku 2011 se věnuje motoristické slavnosti LEGENDY, která má za cíl popularizovat techniku a design. Slavnost LEGENDY byla oficiálně založena v roce 2013.

Pořádání slavnosti není celoroční náplň Lubora Kose. Patří mezi špičkové marketingové poradce. V jeho portfoliu jsou práce pro společnosti Unilever, LIDL, Komerční Banka, Datart, AutoCont, ASKO a další přední společnosti.

V období kolem roku 2000 patřil mezi českou fotografickou špičku v oblasti sportovní fotografie. Byl hlavním fotografem České snowboardové asociace a publikoval v mnoha časopisech. Dále působil jako portrétní a módní fotograf a spolupracoval s tehdejší hereckými a módními hvězdami.

web: www.luborkos.cz

Facebook: https://www.facebook.com/lubor.kos

Ferrari Scuderia Praha přiveze jedinečnou přehlídku vozů Ferrari.

SHELL - Generálním partnerem slavnosti LEGENDY jsou čerpací stanice SHELL s prémiovými palivy.

Připravujeme opět unikátní přehlídku 10 až 15 vozů Ferrari.

V roce 2023 již bude možný průchod Pavilonem Ferrari a tak se výrazně zkrátí případné fronty. Počet osob v Pavilonu Ferrari bude opět omezen a vy si v klidu vychutnáte tyto jedinečné stroje.

Na co se můžete těšit?

Potěšíme vás, díky podpoře soukromého majitele a jeho velké štědrosti bude vystaven sportovní vůz Ferrari LaFerrari. Tento designový a technologický skvost uvidíte pouze na slavnosti LEGENDY.

Dále společnost FERRARI Scuderia Praha představí historické i současné modely značky.

Ford Motor Company (často nazývaná zkráceně Ford, někdy také FoMoCo, Ford Motor nebo FMC) je americká nadnárodní korporace, vyrábějící automobily. Tento výrobce automobilů byl založen Henrym a jeho synem Edselem Fordem v Dearbornu, na předměstí Detroitu, ve státě Michigan, ve Spojených státech (kde sídlí v současnosti vedení společnosti), 16. června1903. Od počátku 20. století byl Ford společně s firmami General Motors a Chrysler členem Detroitské „Velké trojky“ výrobců automobilů společnosti, které dominovaly americkému automobilovému trhu.

FORD AMB PRAHA - přední pražský dealer značky FORD vystavuje na slavnosti LEGENDY od roku 2015. U obce Ořech naleznete špičkový showroom, servis a bazar vozidel Ford. V nabídce jsou evropské i americké modely značky. Můžete zde vybírat od modelu Ford Puma až po model Ford F 150.

www.fordambpraha.cz

Vyhlášené soukromé muzeum pana Libora Kucharskiho každý rok přiváží několik exponátů z dob minulých.

Muzeum se specializuje na vozy poválečné, období socialistické, ale i lehce porevoluční. Ve sbírkách jsou vozy MTX, Tatra, Audi, ŠKODA, Trabant a mnoho dalších značek.

Slavnost LEGENDY toto muzeum doporučuje navštívit.

www.RETROAUTOMUZEUM.com

Firmu založil v roce 1947 Čong Ču-jong (anglicky Chung Ju Yung) jako opravárenský podnik pro nákladní a osobní vozy. V roce 1967 vznikla divize vyrábějící automobily Hyundai Motor Company. Jeho další divize Hyundai Heavy Industries je největším výrobcem lodí na světě.

V roce 1999 zakoupila společnost Hyundai jihokorejského výrobce automobilů Kia Motors a Hyundai Motor Company byla přetvořena na Hyundai Kia Automotive Group. Hyundai Motor Company nadále existuje a zastřešuje výhradně tuto automobilovou značku. Kvalita vozů se neustále zvyšuje. Hyundai zaznamenal spolu s Kii za deset let obrovský pokrok, tak velký jako žádná jiná automobilka za deset let.

V listopadu roku 2008 byla otevřena továrna Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích.

Novinkou v roce 2023 je velký Pavilon Motocyklů

S moha prodejci zvučných značek pro vás připravujeme rozsáhlý pavilon motocyklů, skútrů, čtyřkolek, buggy a elektrokol. Prostor těmto strojům dáváme velký - přehlídka se uskuteční v novém pavilonu o velikosti 2500m2. Představí se přes 100 různých strojů.

Exkluzivní a jedinečné stroje představíme v průběhu jara 2023.

Již teď se můžete těšit na historické i moderní stroje v hodnotě až několika milionů korun.

Můžete se těšit na tyto značky:

Indian - klasické americké legendární motocykly

ZERO - elektrické špičkové motocykly

Polaris - čtyřkolky a pracovní stroje

Royal Endfield - nejstarší motocyklová firma na světě

DUCATI - italská krásky

MOTOMORINI - italské stroje

BIMOTA - luxusní italské supersporty

VYRUS - extrémní stroje

Brough Superior - Motocykly se vyráběly v letech 1919 až 1940 v Anglii.

NORTON - anglická noblesa - MR43

JAWA - legendární české motocykly

Zontes - čínské stroje s výborným poměrem cena/výkon

ASP Group - značky čtyřkolek a dalších hraček TGB, Linhai, Access

SEGWAY - americké čtyřkolky a skvělé buggy

APRILIA - Italské stroje

PIAGGIO - legendární skútry

a mnoho dalších...

Jeho vášní jsou vozy s pořádnými motory a skvělým designem. Je majitelem velké renovační dílny specializující se na vozy Jaguar a Aston Martin. Je poradcem při koupi investičních vozů.

Další jeho vášní je politika a historie. Jeho VOX TV - YouTube pořad sleduje mnoho desítek tisíc fanoušků.

Také byl úspěšný formulový jezdec a se svou velkou postavou byl jistě největším pilotem za volantem formulí na světě.

Akademie slavnosti LEGENDY - místopředseda - aktivně spolupracuje na rozvoji slavnosti LEGENDY od roku 2015. Jeho vozy jsou představovány na slavnosti. Několikrát obdržel prestižní ocenění.

Firmu založil v roce 1947 Čong Ču-jong (anglicky Chung Ju Yung) jako opravárenský podnik pro nákladní a osobní vozy. V roce 1967 vznikla divize vyrábějící automobily Hyundai Motor Company. Jeho další divize Hyundai Heavy Industries je největším výrobcem lodí na světě.

Od roku 2022 je HYUNDAI ČR velkým vystavovatelem na slavnosti LEGENDY. Představuje novinky značky, sportovní a závodní vozy. V jeho portfoliu naleznete benzínové, naftové, hybridní a plně elektrické modely.

V roce 2022 Hyundai ČR obdržel prestižní cenu Akademie slavnosti LEGENDY - nejlepší komerční expozice slavnosti LEGENDY 2022.

V minulosti byla spojena se značkou HYUNDAI negativní reklama a nevalná kvalita. V současnosti nic z neduhů minulosti již neplatí. HYUNDAI se stal přední světovou automobilkou, má svou vysokou pozici v Evropě, Asii a v USA! Vozy Hyundai můžete vidět v mnoha amerických akčních filmech. Některé modely Hyundai se vyrábí i v ČR - Nošovicích.

Značka podporuje mnoho aktivit - sport / kulturu / osobnosti - prozkoumejte web Hyundai.

Kvalita, vybavení, zpracování a technologie jsou na nejvyšší úrovni. Zárukou tomu je i prodloužená záruka 3-5 let dle modelu. Modely řady N jsou skvělé sportovní vozy, obzvlášť i20N a mega úspěch slaví nový model řady MPV - Staria.

www.HYUNDAI.cz

Nejprodávanější vozy v České republice. Největší zaměstnavatel a tvůrce průmyslu v ČR. Původem česká značka.

ŠKODA AUTO a.s. je největší výrobce automobilů v Česku. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, kde se nachází i největší výrobní závod. V rámci Česka má Škoda Auto dva další výrobní závody, a to v Kvasinách a ve Vrchlabí. Od roku 1991 je součástí německého koncernu Volkswagen Group. Dlouhodobě je největší českou firmou podle tržeb, největším českým exportérem a jedním z největších českých zaměstnavatelů.

Firma historicky navazuje na společnost Laurin & Klement, která se v roce 1925 stala součástí strojírenského koncernu Akciová společnost, dříve Škodovy závody v Plzni, od roku 1930 nesla název „Akciová společnost pro automobilový průmysl (ASAP)“.

Po druhé světové válce se v rámci celkové reorganizace a zestátnění průmyslu osamostatnila pod novým názvem „Automobilové závody, národní podnik (AZNP)“ a značku Škoda používala pouze pro výrobky. Po pádu centrálně řízeného hospodářství se podnik vrátil k historickému názvu, od roku 1990 jako „Automobilový koncern ŠKODA a.s.“ a od roku 1991, po privatizaci a prodeji společnosti Volkswagen Group, jako „ŠKODA, automobilová a.s.“ Současný název užívá od roku 1997.

www.SKODA-AUTO.cz

Uvidíte závodní stroj, zázemí, doprovod.

Ondra bude přítomen po celu dobu výstavy.

Budou besedy, autogramiády, focení!

www.skodovkounadakar.cz

 #škodovkounadakar

DAKAR CLASSIC 2022 - Skvělé 14. místo z neuvěřitelných 142 posádek

7. místo v kategorii / 2. místo vozů s pohonem zadní nápravy

DAKAR CLASSIC 2023 -

PŘÍBĚH A VÝZVA, KTERÁ JEŠTĚ NEKONČÍ.