Mercedes-Benz Concept CLA Class

Mercedes-Benz Concept CLA Class: Nová platforma Mercedes-Benz Modular Architecture (MMA)

Tento automobil je velmi blízký sériové výrobě a odhaluje, jak bude vypadat modelová řada nové generace vozů Mercedes-Benz na modulární platformě Mercedes‑Benz (MMA). Součástí je i nový interní operační systém MB.OS.

Nové pohonné ústrojí, přímo odvozené od inovativního systému z vozu VISION EQXX, je založeno na 800voltové palubní síti v kombinaci s trakčním akumulátorem s výjimečně vysokou hustotou energie. To ve spojení s efektivním pohonem přináší nižší hmotnost a očekávaný dojezd na elektřinu více než 750 km podle WLTP, což sériový vůz zařadí na špičku v jeho kategorii. I spotřeba kolem 12 kWh/100 kilometrů činí z konceptu CLA „jednolitrový“ vůz pro elektrickou éru.

Při návrhu vozu uplatnili konstruktéři bionický přístup. Pomocí této techniky byla zlepšena řada komponent platformy MMA, včetně uchycení zadní nápravy, trakčního akumulátoru a komponentů podvozku. Na studii výrobce rovněž ve velké míře aplikoval recyklované materiály, aby tak ilustroval cíl dosáhnout použití v průměru 40 % druhotných surovin v rámci celé modelové nabídky v roce 2030.

www.Mercedes-Benz.cz

Fotogalerie