VISION EQXX: Světový rekordman

Výzkumný prototyp VISION EQXX je navržený jako praktická ukázka toho, jak může vypadat udržitelná a bezpečná doprava nejbližší budoucnosti. Vůz byl navržen pro dosažení elektrického dojezdu 1 000 km na jedno nabití při spotřebě energie nižší než 10 kWh/100 km. Během tří prezentačních jízd za různých povětrnostních podmínek – od cesty z Německa na pobřeží Francie přes Alpy v chladném počasí až po nedávnou trasu z Rijádu do Dubaje za značného horka – vůz dokázal, že s využitím nejmodernějších technologií lze zajistit dojezd přes tisíc kilometrů.

Vedle výjimečných úspěchů svého vysoce pokročilého pohonného ústrojí, světového rekordu v podobě koeficientu aerodynamického odporu cx=0,17 a odlehčeného bionického designu je VISION EQXX také mistrovskou třídou v radikálně novém softwarově řízeném přístupu k uživatelskému rozhraní. Nové pojetí ovládání a pokročilá grafika otevírají zcela nové digitální možnosti i okamžité reakce na pokyny řidiče i interakci s nejbližším okolím.

VISION EQXX naznačuje další plány pro digitální a udržitelný luxus ve vozech Mercedes-Benz. Příkladem udržitelného luxusu je alternativa koženého čalounění v podobě vláken z kaktusu. Vůz ve velké míře využívá recyklované suroviny a také bionické inženýrství pro minimalizaci hmotnosti a šetrné nakládání se zdroji.

www.Mercedes-Benz.cz

Fotogalerie
Videa
hCcbz8B64yk0

7bP-WnL9RXM0

SliH7fdQABY0