Vision One-Eleven

Vision One-Eleven: Vzpomínka na budoucnost

Studie supersportovního vozu odkazuje tvary i barvou na legendární experimentální vozy C 111, které v 60. a 70. letech sloužily k ověření vlastností Wankelova motoru a turbodieselů spolu s polymery na konstrukci karoserie. 

Mezi technologická lákadla patří trakční akumulátor s vysoce výkonnými, kapalinou chlazenými válcovými články s novým chemickým složením. Během vývoje byly využity znalosti závodních expertů ze společnosti Mercedes-AMG High Performance Powertrain sídlící v britském Brixworthu. Vision One-Eleven je vybaven výjimečně výkonnými a pokročilými motory s axiálním tokem od společnosti YASA. Tato firma je od července 2021 dceřinou společností koncernu Mercedes-Benz AG. Automobilka si tak zajistila přístup k unikátní technologii budoucnosti, která má potenciál posunout elektrický pohon na zcela novou úroveň. 

Vedle vysokého výkonu a točivého momentu jsou další výhodou nízké nároky na zástavbu a hmotnost na třetině současných elektromotorů. Budoucí generace axiálních motorů YASA se bude vyrábět v berlínském závodě automobilky Mercedes-Benz v Marienfeldu pro vysoce výkonné modely.

Ikonický Gullwing je zpět a nyní otevírá dveře do budoucnosti ICONIC LUXURY.

Koncept Mercedes-Benz Vision One-Eleven bude vystaven ve venkovní expozici Mercedes-Benz Česká Republika.

www.Mercedes-Benz.cz

Fotogalerie
Videa
7rJzuSkNau40

wG0G-vxxbV00

4hTi2lXoF_A0

EK3myDjs7_U0