Osobnosti na Legendách

Každá doba má své legendy i v podobě známých a zajímavých lidí - osobností. Legendy každý rok zvou k účasti řadu zajímavých osobností, se kterými se setkáte na podiu, autogramiádě nebo u jejich exponátu. Potkáte řadu závodníků, umělců, sběratelů, odborníků.
Prim Legendy 2024 | 1

Lubor Kos

Zakladatel a prezident slavnosti LEGENDY
LEGENDY jsou leaderem mezi automobilovými akcemi v České republice. LEGENDY udávají směr. LEGENDY přinášejí novinky i nostalgii.
Kdy se potkáme na slavnosti
Po celou dobu slavnosti.

Zakladatel slavnosti Lubor Kos patří mezi přední české promotéry.

Byl zakladatelem populárního festivalu extrémních sportů JOYRIDE, který zpopularizoval mnoho disciplín. Dále byl deset let vedoucím představitelem českého wakeboardingu a zasloužil se o jeho rozkvět. Od roku 2011 se věnuje motoristické slavnosti LEGENDY, která má za cíl popularizovat techniku a design. Slavnost LEGENDY byla oficiálně založena v roce 2013.

Pořádání slavnosti není celoroční náplň Lubora Kose. Patří mezi špičkové marketingové poradce. V jeho portfoliu jsou práce pro společnosti Unilever, LIDL, Komerční Banka, Datart, AutoCont, ASKO a další přední společnosti.

V období kolem roku 2000 patřil mezi českou fotografickou špičku v oblasti sportovní fotografie. Byl hlavním fotografem České snowboardové asociace a publikoval v mnoha časopisech. Dále působil jako portrétní a módní fotograf a spolupracoval s tehdejší hereckými a módními hvězdami.