Osobnosti na Legendách

Každá doba má své legendy i v podobě známých a zajímavých lidí - osobností. Legendy každý rok zvou k účasti řadu zajímavých osobností, se kterými se setkáte na podiu, autogramiádě nebo u jejich exponátu. Potkáte řadu závodníků, umělců, sběratelů, odborníků.
Aliyyah Koloc Buggyra Racing 2

Aliyyah Koloc

Pilotka závodních vozů

Pilotka závodních vozů Buggyra Racing

Poté, co Aliyyah Koloc na lednové Rally Dakar absolvovala úspěšnou premiéru v automobilu nejvyšší kategorie Ultimate, čeká ji po krátké pauze další soutěž. A po ní pokračování náročné sezony, v níž ujede ještě neuvěřitelných 11 tisíc kilometrů rychlostních zkoušek v terénu a okruhových vytrvalostních závodů. Pilotka vozu RedLined Revo T1+ se od 8. do 10. února vydá na trať Hail International Rally, která je součástí šampionátu Středního východu v dálkových soutěžích. Jenže to je jen příprava na vrchol její off-roadové sezony. Tím je účast ve zbývajících podnicích světového šampionátu dálkových rally W2RC. Vedle toho bude na okruzích obhajovat skvělé výsledky z vytrvalostního šampionátu 24H Series.

Všechny tyto starty přinesou dohromady neuvěřitelných 11 tisíc závodních kilometrů. Tedy dvě další Rally Dakar. A to v terénu i na asfaltu. Navíc mladou naději nečeká „jen“ třináct závodních víkendů, ale starty ve W2RC, šampionátu Středního východu v dálkových soutěžích a 24H Series dají dohromady celé tři měsíce plného závodního nasazení. A to hovoříme o ostrých kilometrech, k tomu ještě připočítejme testy, tréninky a další související akce.

„Po úspěšném startu na Rally Dakar bude Aliyyah v terénu pokračovat za volantem speciálu RedLined. Čím více ostrých kilometrů najede, tím lépe se s autem sžije, což by mělo zlepšit její výsledky. Starty v šampionátu Středního východu jsou důležitou přípravou na příští Dakar, protože právě v takovém terénu se tato soutěž jezdí. A pak jsou tu ještě okruhy, kde se Aliyyah stačila už také etablovat jako velmi dobrá závodnice. Čeká ji extrémně nabitá sezona, ale jen účasti v závodech přinášejí další kariérní růst, “ uvedl šéf týmu Martin Koloc.

Aliyyah pojede poprvé kompletně celý seriál W2RC, v němž spolu měří síly ti nejlepší závodníci dálkových soutěží světa. Jako debutantka ve třídě Ultimate se v této elitní společnosti neztratila. O tom nejlépe, svědčí i to, že jí po Dakaru v MS v této kategorie patří aktuálně 12. pozice.

Kromě řady několikadenních dálkových rally se Aliyyah vrátí i na závodní okruhy. Spolu s Adamem Lackem a Davidem Vršeckým bude ve voze Mercedes-AMG GT4 obhajovat ve vytrvalostním seriálu 24H Series druhé místo ve třídě GT4 a sama mladá pilotka post nejlepší ženy celého šampionátu.

„Střídat terén a okruhy není snadné, ale už to beru jako samozřejmost. Myslím, že jsem se naučila rychle si zvykat na auto, ve kterém budu právě závodit. Daří se mi nepřenášet zlozvyky z terénu na okruhy a naopak,“ prohlásila teprve 19letá závodnice.

Hail International Rally, podobně jako nedávná Rally Dakar, se jede v Saúdské Arábii. Soutěž situovaná na severu země bude mít vedle prologu dvě etapy a celkovou délku 488 km. Se šampionátem Středního východu v dálkových soutěžích má Aliyyah velmi dobré zkušenosti. V roce 2022 jej celkově vyhrála a ani letos nechce dát soupeřům nic zadarmo.

Hail má v motoristickém sportu bohatou tradici. První rally se tu konala v roce 2006 a už za dva roky se jela pod záštitou FIA. Jedná se o jeden z klíčových bodů itineráře Rally Dakar, která se od roku 2020 jezdí v Saúdské Arábii. Letos Hail hostil bivak po osmé etapě tohoto slavného podniku. Rally Hail se tak stala pro soutěžící vynikajícím testovacím místem pro přípravu na dakarskou výzvu.

Závodní kalendář Aliyyah Koloc do konce roku 2024:

1. - 20. ledna 2024 Dakar Rally - W2RC
8. - 10. února 2024 Hail Rally - šampionát Středního východu v dálkových soutěžích
25. února - 2. března 2024 Abu Dhabi Desert Challenge - W2RC
23. - 24. března 2024 Mugello - 24H Series
2. - 7. dubna 2024 BP Ultimate Rally Raid - W2RC
19. - 21. dubna 2024 Spa 12h - 24H Series
10. - 12. května 2024 Portimao 24h - 24H Series
2. - 8. června 2024 Desafio Ruta - W2RC
5 . - 7. července 2024 Misano 12h GT4 - 24H Series
13. - 15. září 2024 Barcelona 24h - 24H Series
5. - 11. října 2024 Rally Du Maroc - W2RC
1. - 2. listopadu 2024 Qatar Rally – šampionát Středního východu v dálkových soutěžích
15. - 17. listopadu 2024 Dubai Rally - šampionát Středního východu v dálkových soutěžích
28. - 30. listopadu 2024 Jordan Rally - šampionát Středního východu v dálkových soutěžích

www.BUGGYRA.com - prostudujte web úspěšného závodního týmu s mnoha aktivitami

Videa
py3V8ptsXK40

UIv7SM3lCaU0

7cN1NsvRfGg0