Osobnosti na Legendách

Každá doba má své legendy i v podobě známých a zajímavých lidí - osobností. Legendy každý rok zvou k účasti řadu zajímavých osobností, se kterými se setkáte na podiu, autogramiádě nebo u jejich exponátu. Potkáte řadu závodníků, umělců, sběratelů, odborníků.
Ondřej Klymčiw

Ondřej Klymčiw

Závodník | Škodovkou na Dakar
Výstavy LEGENDY 2024 se bude účastnit populární pilot závodní Škodovky 130LR - DAKAR Classic.
Kdy se potkáme na slavnosti
Pátek 31.5.2024

Rallye Dakar 2024 zná své výsledky. Jedním z hrdinů letošního ročníku je i český pilot Ondřej Klymčiw, který svou účast spojil s pomocí Centru Paraple. V náročném závodě plném zvratů a technických obtíží dojel na celkovém 24. místě. Zklamání však není na místě – na konto Centra Paraple poputuje fantastický výtěžek.

Zkušený závodník Ondřej Klymčiw, na letošním Dakaru pilot Škody 130 LR v kategorii Classic, vyrážel na trať se dvěma ambicemi. Přál si dosáhnout co nejlepšího umístění a současně finančně podpořit Centrum Paraple. Každá z dvanácti závodních etap proto měla svého firemního sponzora a libovolnou částkou mohli přispívat také jednotlivci.

Prestižní rallye přinesla Ondřeji Klymčiwovi i jeho fanouškům momenty napětí, radosti, ale také nečekané zvraty – to když opakovaně čelil technickým problémům.
Až do dvou třetin závodu porážel se svou Škodou 130 LR výkonnostně mnohem silnější vozidla. V celkovém hodnocení se držel na předních příčkách a po osmé etapě ho dokonce vedl. Naděje na medailové umístění však definitivně ukončila devátá etapa, kdy při průjezdu písečným terénem jeho vozidlo zapadlo do neoznačené jámy. Z té se sice posádce podařilo vůz vyprostit, ale vzniklá časová ztráta byla příliš velká. Výkon nakonec v celkovém pořadí kategorie Classic stačil na 24. místo, v podkategorii H1 na 7. místo.

S charitativním rozměrem projektu Škodovkou na Dakar však může být Ondřej Klymčiw více než spokojen. Sponzoři a fanoušci přispěli Centru Paraple částkou dosahující téměř 900 000 Kč.

Ondřej Klymčiw výsledek zhodnotil takto: „Z deseti Dakarů jsem si ročník 2024 užil nejvíce. Motivaci jsem měl díky Centru Paraple. Pocit, že dělám radost lidem a zároveň můžu někomu pomoct, mě naplňoval. S výsledkem spokojen nejsem, ovšem morálně jsem vyhrál.

Ředitel Centra Paraple David Lukeš k tomu uvedl: „Všichni jsme Ondrovi a jeho týmu drželi palce, aby jejich ušlechtilá jízda byla korunována výhrou. Měli ji na dosah. Bohužel, nakonec to dopadlo jinak. I přes Ondrův smutek jsme hrdí, že to kluci dotáhli až do konce. Děkujeme za nasazení za volantem i mimo něj, za osvětu o životě s poraněním míchy a o Centru Paraple a jeho činnosti. A všem dárcům za jejich příspěvky.“

www.skodovkounadakar.cz

 #škodovkounadakar

Videa
15CqGlzBeqo0

tfMJJgfK6uE0

__NHXq4wnro0

Hh85mwgmLNA0