Vystavovatelé

Je mnoho produktů a služeb, které máte rádi nebo je poznáte a zamilujete si je. Nic není nemožné! Vše co si vysníte a půjdete si za tím, to se stane. Vystavovatelé jsou od malých stánků s tričky a modely až po velké expozice automobilek nebo prodejců zajímavých exkluzivních vozů a motorek. Procházejte, hledejte inspiraci, diskutujte... Sněte. A jděte si za svými sny! Ať se Vám daří!
Alpine Pyramida Pruhonice 1

Alpine

Francouzská legendární sportovní značka

Alpine je francouzská automobilka zabývající se zejména výrobou sportovnějších vozů. Společnost poprvé zanikla v roce 1995, v roce 2017 však došlo k jejímu obnovení díky modelu Alpine A110.

V květnu 2022 bylo oznámeno, že značka Alpine otevře v Praze svůj první oficiální showroom v Česku.

Firmu založil Jean Rédélé, syn francouzského dealera Renault. Jean se po studiích stal nejmladším dealerem automobilky ve věku 24 let. Renault 4CV byl Jeanovým oblíbeným vozem a tak, když získal druhý vůz, dal se do výstavby 2 prototypů. První vůz Alpine se představil v roce 1955. Šlo o vůz Alpine Mille Miles A106. Podvozek byl odvozen z oblíbeného Renaultu, karoserie byla vyrobena z laminátu. V říjnu téhož roku vznikla Société des Voitures Alpine. Sériová výroba byla zahájena v roce 1956. Vůz byl zařazen mezi produkty Renault. Představení Renaultu Dauphine vedlo k Rédélého úpravě na vůz Alpine A 108. V roce 1963 se objevil jeho nástupce Alpine A110 který patří mezi nejslavnější vozy této automobilky vůbec. V roce 1962 společnost definitivně převzal Renault. V roce 1969 byla továrna přestavěna a o 2 roky později se představil model Alpine A310.

www.ALPINECentrum.cz

www.PYRAMIDAPRUHONICE.cz

Videa
QDmx6v5r-EU0

0cGvZvUC9I80

kZaBArFTvj80

RKCvGVJvcVc0