Vystavovatelé

Je mnoho produktů a služeb, které máte rádi nebo je poznáte a zamilujete si je. Nic není nemožné! Vše co si vysníte a půjdete si za tím, to se stane. Vystavovatelé jsou od malých stánků s tričky a modely až po velké expozice automobilek nebo prodejců zajímavých exkluzivních vozů a motorek. Procházejte, hledejte inspiraci, diskutujte... Sněte. A jděte si za svými sny! Ať se Vám daří!

ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO a.s. je největší výrobce automobilů v Česku. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, kde se nachází i největší výrobní závod. V rámci Česka má Škoda Auto dva další výrobní závody, a to v Kvasinách a ve Vrchlabí. Od roku 1991 je součástí německého koncernu Volkswagen Group. Dlouhodobě je největší českou firmou podle tržeb, největším českým exportérem a jedním z největších českých zaměstnavatelů.

Firma historicky navazuje na společnost Laurin & Klement, která se v roce 1925 stala součástí strojírenského koncernu Akciová společnost, dříve Škodovy závody v Plzni, od roku 1930 nesla název „Akciová společnost pro automobilový průmysl (ASAP)“ a spolu s mateřskou firmou se v období druhé světové války stala součástí nacistického státního gigantu Reichswerke AG für Erzbergbau und Eisenhütten „Hermann Göring“. Po válce se v rámci celkové reorganizace a zestátnění průmyslu osamostatnila pod novým názvem „Automobilové závody, národní podnik (AZNP)“ a značku Škoda používala pouze pro výrobky. Po pádu centrálně řízeného hospodářství se podnik vrátil k historickému názvu, od roku 1990 jako „Automobilový koncern ŠKODA a.s.“ a od roku 1991, po privatizaci a prodeji společnosti Volkswagen Group, jako „ŠKODA, automobilová a.s.“ Současný název užívá od roku 1997.[3]

V současné době ŠKODA AUTO představuje moderní automobilku, která se orientuje hlavně na vozy třídy SUV. Elektrické vozy jsou současným směrem ve vývoji.

V nabídce stále naleznete motory benzínové, naftové, hybridy a samozřejmě plně elektrické vozy ENYAQ.

ŠKODA Motorsport slaví úspěchy na českých i zahraničních rally tratích. Rally Fabia je v současnosti nejúspěšnější závodní automobil na světě v kategorii rally - WRC2.

Na slavnosti LEGENDY představuje automobilka své novinky, závodní vozy, vozy z muzea ŠKODA z Mladé Boleslavi, studie - vozy studentů a samozřejmě historické vozy.

www.SKODA-AUTO.cz

Videa
CUQZk8bndEg0

FFowesXD9xI0

HWPA3UBba2c0

GtIkI6Xofl80